Умови отримання

Надання пільгових довготермінових кредитів здійснюватиметься згідно з Порядком надання пільгових довготермінових кредитів молодим сім'ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (придбання) житла за рахунок коштів обласного бюджету .

Право на отримання кредиту мають громадяни, які згідно із законодавством визнані такими, що потребують поліпшення житлових умов, а саме:

  • сім’я, в якій чоловік та дружина віком до 35 років включно має неповнолітніх дітей (дитину);
  • неповна сім’я в якій мати (батько) віком до 35 років включно мають неповнолітніх дітей (дитину);
  • одинокі молоді громадяни віком до 35 років включно;
  • учасники антитерористичної операції/ операції об’єднаних сил та члени їх сімей (за винятком повнолітніх дітей), а також учасники бойових дій, визначені пунктом 2 Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незлежність, суверенитет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року№413 (зі змінами);
  • бійці-добровольці учасники антитерористичної операції / операції об’єднаних сил з числа жителів Тернопільської області та члени їх сімей (за винятком повнолітніх дітей), які перебували чи перебувають у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету, територіальної цілісності держави, але в подальшому не увійшли до складу Збройних сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної гвардії України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів та яких відповідно до рішення Тернопільської обласної ради визнано бійцями – добровольцями антитерористичної операції / операції об’єднаних сил.

Кредит, відповідно до цього Порядку, надається на будівництво (придбання) житла за таких умов:

1)    перебування кандидата (обох членів подружжя та неповнолітніх дітей) на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, за місцем реєстрації;

2)    підтвердження кандидатом своєї платоспроможності;

3)    внесення кандидатом на свій особистий рахунок, відкритий в банку-агенті, з яким Тернопільським регіональним управлінням Держмолодьжитла укладено договір про співпрацю, першого внеску в розмірі не менше як 6 відсотків вартості будівництва (придбання) житла

Кредит надається на будівництво (придбання) житла терміном до 30 років, але не більше ніж до досягнення кандидатом (старшим з подружжя) пенсійного віку. Термін надання кредиту обчислюється з дати укладання кредитного договору.

Розмір кредиту на будівництво (придбання) житла визначається виходячи з норми 21 кв. метр загальної площі житла на одного члена сім'ї та додатково 10,5 кв. метрів на сім'ю та вартості будівництва (реконструкції) 1 кв. метра житла,витрат на страхування в період будівництва (реконструкції) житла. При цьому вартість будівництва 1 кв. метра житла не повинна перевищуватиопосередковану вартість спорудження житла за регіонами України, що визначається Мінрегіоном.

Відсоткова ставка: 

  • для позичальників, які не мають дітей – 3% річних;
  • позичальник, який має 1 дитину – звільняється від сплати відсотків за користування кредитом;
  • позичальникові, який має 2 дітей, за рахунок бюджетних коштів погашається 25 відсотків суми зобов’язань за кредитом;
  • позичальникові, який має 3 і більше дітей, погашається 50 відсотків суми зобов’язань за кредитом.

Надання кредитів здійснюється згідно з переліком кандидатів, сформованим з урахуванням черговості подання кандидатом повного пакету документів до Тернопільського регіонального управління Держмолодьжитла.

При цьому на кредитування учасників антитерористичної операції / операції об’єднаних сил та членів їх сімей, а також бійців-добровольців антитерористичної операції / операції об’єднаних сил і та членів їх сімей спрямовується не менше 50% кредитних ресурсів, передбачених на поточний рік/