Умови отримання

Надання пільгових довготермінових кредитів здійснюватиметься згідно з Порядком надання пільгових довготермінових кредитів молодим сім'ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (придбання) житла за рахунок коштів обласного бюджету .

Право на отримання кредиту мають громадяни, які згідно із законодавством визнані такими, що потребують поліпшення житлових умов, а саме:

  • сім’я, в якій чоловік та дружина віком до 35 років включно має неповнолітніх дітей (дитину);
  • неповна сім’я в якій мати (батько) віком до 35 років включно мають неповнолітніх дітей (дитину);
  • одинокі молоді громадяни віком до 35 років включно;
  • учасники антитерористичної операції/ операції об’єднаних сил та члени їх сімей (за винятком повнолітніх дітей), а також учасники бойових дій, визначені пунктом 2 Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незлежність, суверенитет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року№413 (зі змінами);
  • бійці-добровольці учасники антитерористичної операції / операції об’єднаних сил з числа жителів Тернопільської області та члени їх сімей (за винятком повнолітніх дітей), які перебували чи перебувають у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету, територіальної цілісності держави, але в подальшому не увійшли до складу Збройних сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної гвардії України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів та яких відповідно до рішення Тернопільської обласної ради визнано бійцями – добровольцями антитерористичної операції / операції об’єднаних сил.

Кредит, відповідно до цього Порядку, надається на будівництво (придбання) житла за таких умов:

1) перебування кандидата (обох членів подружжя та неповнолітніх дітей) на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов за місцем реєстрації;

2) підтвердження кандидатом своєї платоспроможності;

При цьому платоспроможність передбачає, що за умови сплати щомісячного платежу в рахунок погашення кредиту з урахуванням відсотків, залишок середньомісячного доходу кандидата не може бути меншим, ніж прожитковий мінімум, визначений законодавством на відповідний період, з розрахунку на кожного члена сім’ї;

3) внесення кандидатом на свій особистий рахунок, відкритий в банку-агенті, з яким Держмолодьжитлом укладено договір про співпрацю, першого внеску в розмірі не менш як 6відсотків нормативної вартості будівництва (придбання) житла.

Зазначену суму кандидат вносить двома частинами:

на момент укладення кредитного договору – не менш як половину цієї суми, а також кошти на страхування в період будівництва житла, виходячи із загальної суми внесків позичальника;

під час остаточних розрахунків – протягом 10 днів після отримання технічного паспорта з урахуванням фактичної площі збудованого житла – решту коштів.

Кредит надається на будівництво (придбання) житла терміном до 30 років, але не більше ніж до досягнення кандидатом (старшим з подружжя) пенсійного віку. Термін надання кредиту обчислюється з дати укладання кредитного договору.

Розмір кредиту на будівництво (придбання) житла визначаєтьсяДержмолодьжитлом, виходячи з норми 21 кв. метр загальної площі житла на одного члена сім'ї та додатково 10,5 кв. метрів на сім’ю (далі - нормативна площа), помноженої на вартість будівництва (придбання) житла за цінами, що діють на час укладення кредитного договору (далі-  розрахункова вартість), та витрат на страхування в період будівництва житла без урахування першого внеску позичальника.

При цьому розрахункова вартість 1 кв. метра житла не повинна перевищувати  опосередкованої вартості  його спорудження, що склалася в регіоні відповідно до даних Міністерства розвитку громад та територій України  та збільшену для міста Тернополя — обласного центру — у 1,5 раза, для інших населених пунктів — опосередкована вартість у Тернопільській області

За умови перевищення експертної вартості 1 кв. метра житла, встановленої незалежним експертом відповідно до законодавства (у разі придбання житла на вторинному ринку), над фактичною вартістю1 кв. метра придбання житла відповідно до договору купівлі-продажу, при розрахунку розміру кредиту береться до уваги менший із двох зазначених показників. 

Розмір кредиту, що надається позичальнику для будівництва або придбання індивідуального будинку та господарських будівель у сільських населених пунктах, може бути збільшений на 30 відсотків від суми, обчисленої відповідно до нормативної площі.

У разі перевищення нормативної площі та/або розрахункової вартості будівництва (придбання) житла позичальник сплачує за власний рахунок вартість будівництва (придбання) понаднормативної площі житла та/або різницю між фактичною вартістю житла і вартістю, встановленою нормативними розрахунками, а також додаткові витрати на страхування.

Відсоткова ставка за користування кредитом – 3% річних

Надання кредитів здійснюється згідно з переліком кандидатів, сформованим з урахуванням черговості подання кандидатом повного пакету документів до відділення Держмолодьжитла "Тернопільське регіональне управління" 

 

Надання пільгових довготермінових кредитів за рахунок коштів бюджету Тернопільської територіальної громади здійснюватиметься згідно програми "Доступне житло на 2021-2024 роки".

Право на отримання кредиту мають сім'ї та одинокі молоді громадяни, які згідно із законодавством визнані такими,  що потребують поліпшення житлових умов, а саме: 

- сім'я в якій чоловік та дружина віком до 35 років включно;

- неповна сім'я, в якій мати (батько) віком до 35 років включно має неповнолітніх дітей (дитину);

- одинокі молоді громадяни віком до 35 років включно.

- молоді вчені, подружжя, в якому чоловік або дружина є молодим ученим, та неповні сім'ї, в яких мати або батько є молодим ученим, що потребують поліпшення житлових умов, мають право на
отримання кредиту до досягнення молодими вченими віку 35 років включно, якщо вони є громадянами України, працюють на посадах
наукових (науково-педагогічних) працівників, зазначених у переліку посад наукових (науково-педагогічних) працівників підприємств, установ, організацій, вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації, перебування на яких дає право на призначення пенсії та виплату грошової допомоги у разі виходу на пенсію відповідно до статті  24  Закону  України "Про наукову і науково-технічну діяльність",   затвердженому  постановою  Кабінету Міністрів України від 04.03.2004 р. №257, або навчаються  за  денною  формою  в аспірантурі, ад'юнктурі, докторантурі.

Кредит відповідно до цього  Положення  надається  молодим
сім'ям    та    одиноким   молодим   громадянам   на   будівництво
(реконструкцію)  і  придбання  житла за таких умов:

1)             перебування кандидата на обліку громадян,  які  потребують
поліпшення  житлових  умов;

2)     підтвердження кандидатом своєї платоспроможності;

     3)  внесення   кандидатом  на  свій  особистий  рахунок,  що
відкривається   регіональним  управлінням  Фонду  в  банку-агенті,
першого  внеску:

Внесок складає не менш як 6 відсотків нормативної вартості будівництва (реконструкції) та придбання житла.

Зазначену суму кандидат вносить двома частинами:

-         на момент укладення кредитного договору – не менш як половину цієї суми, а також кошти на страхування в період будівництва житла, виходячи із загальної суми внесків позичальника; та понаднормативну вартість об’єкта кредитування. За бажанням кандидата, розмір власного внеску може бути збільшено.

-         під час остаточних розрахунків – протягом 10 днів після отримання технічного паспорта з урахуванням фактичної площі збудованого житла – решту коштів.

Розмір кредиту на будівництво (реконструкцію) житла визначається виходячи з норми 21 кв. метр загальної площі житла на одного члена сім'ї та додатково 20 кв. метрів на сім'ю (далі-нормативна площа), вартості будівництва  (реконструкції) житла за цінами, що діють на час
укладення кредитного договору, та витрат на страхування в період будівництва (реконструкції) житла без урахування першого внеску позичальника. При цьому розрахункова вартість 1 кв. метра житла не повинна перевищувати опосередкованої вартості його спорудження, що склалася в регіоні відповідно до даних Мінінфраструктури, і відрахувань  на розвиток соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури  в  межах 4 відсотків розрахункової вартості. Конкретний відсоток таких відрахувань визначається в порядку, встановленому законодавством.

Розмір кредиту,  що надається  позичальнику  для  будівництва (реконструкції)   або   придбання  індивідуального   будинку   та господарських будівель у сільських населених  пунктах,  може  бути збільшений   на   30  відсотків  суми, обчисленої  відповідно  до нормативної  площі. 

     У разі  перевищення  нормативної  площі  та/або розрахункової вартості будівництва (реконструкції) житла, встановленої кредитним договором,   позичальник   сплачує  за  власний  рахунок  вартість будівництва  (реконструкції)  понаднормативної  площі житла та/або різницю  між  фактичною  вартістю  житла  і вартістю, встановленою кредитним  договором,  а  також додаткові витрати на страхування у терміни,  встановлені в кредитному договорі.

     Розмір кредиту  на придбання житла  визначається  виходячи  з нормативної площі та найменшого показника опосередкованої вартості
спорудження 1 кв.  метра житла,  експертної оцінки або  договірної вартості   житла,  без  урахування  першого  внеску  позичальника, регіональним  управлінням  Фонду. 

     У разі  перевищення  нормативної  площі  житла,  встановленої кредитним договором, кандидат в день укладення кредитного договору сплачує вартість понаднормативної площі житла шляхом перерахування власних  коштів  на  особистий  рахунок у банку-агенті.

     У  разі  коли  договірна   вартість   житла,   яку   пропонує продавець,   перевищує   вартість   житла,  обчислену  виходячи  з нормативної  площі  та  опосередкованої  вартості  1   кв.   метра
спорудження  житла,  або  вартість експертної оцінки,  позичальник сплачує  різницю  разом  з  першим  внеском.

Кредит надається терміном до 30 років, але не більше ніж до досягнення старшим подружжя пенсійного віку. Термін надання кредиту обчислюється з дати укладення кредитного договору.

·        Позичальник, який не має дітей, сплачує кредит з
відсотковою ставкою у розмірі 3 відсотки річних суми зобов’язань за кредитом.

·        Позичальник, який має одну дитину, звільняється від
сплати відсотків за користування кредитом.

·        Позичальникові, який має двох дітей, крім того, за рахунок бюджетних коштів погашається 25 відсотків суми зобов’язань за кредитом на момент застосування пільги.

·         Позичальникові, який має трьох і більше дітей, - 50
відсотків суми зобов’язань за кредитом на момент застосування пільги.

 

Істотні характеристики послуги (відповідно до місцевої цільової програми «Кредитування молодіжного житлового будівництва в Тернопільській області на 2023-2026 роки»)

Істотні характеристики послуги (відповідно до місцевої цільової програми «Доступне житло на 2021-2024 роки»)

ПОПЕРЕДЖЕННЯ:

За невиконання або неналежне виконання взятих на себе зобов’язань за кредитним договором, Сторони несуть відповідальність в порядку та на умовах, обумовлених чинним законодавством України з урахуванням особливостей, визначених Законом України «Про споживче кредитування» та кредитним договором.

Нарахування пені здійснюється щоденно за методом «факт/факт» за період з дня виникнення простроченої заборгованості за Кредитом по день сплати зазначеної заборгованості, але не більше 15 відсотків суми простроченого платежу.

У разі невиконання Позичальником умов пункту 4.3.14. кредитного договору в порядку, визначеному кредитним договором, Позичальник сплачує пеню в розмірі облікової ставки Національного банку України, яка діяла у період, за який сплачується пеня, від несвоєчасно сплаченої суми за кожний день прострочення.

Нарахування пені здійснюється щоденно за методом «факт/факт» за період з дня не виконання Позичальником умов пункту 4.3.14. кредитного договору по день сплати заборгованості в розмірі визначеному пунктом 4.3.14. кредитного Договору, але не більше 15 відсотків суми простроченого платежу.

Сплата пені здійснюється шляхом зарахування коштів на відповідні рахунки Кредитора в розмірі, вказаному в п. 5.2. кредитного договору, одночасно з погашенням відповідних сум заборгованості За невиконання або неналежне виконання вимог пунктів 4.3.2., 4.3.8., 4.3.10-4.3.12., 4.3.15, .4.3.17-4.3.20. кредитного договору, Кредитор має право вимагати від Позичальника, а Позичальник зобов’язаний на таку вимогу сплатити штраф на рахунки Кредитора у розмірі 100 (ста) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожний випадок порушення. Сукупна сума неустойки (штраф, пеня), нарахованої за порушення зобов’язань Позичальником на підставі цього Договору не може перевищувати половини суми Кредиту, одержаної Позичальником за кредитним договором.